Herkes için Bilgi

Telekinezi nedir? Telekinezi Hakkında Her Şey

10.03.2019
Telekinezi nedir? Telekinezi Hakkında Her Şey

Telekinezi, kelimesinin orijinali Yunanca olup, aslı “Telekinesis” dir. “Tele” kelimesi uzak, “Kinesis” kelimesi ise hareket anlamına gelmektedir. Bu iki kelimenin birleşmesiyle beraber uzaktan kontrol ettirme, uzaktan kontrol anlamı ortaya çıkmaktadır. Telekinezi’nin kökeni oldukça eskidir. Çok eski zamanlardan beri kullanılmaktadır.

Nazar mı Telekinezi mi?

Telekinezi aslında bizim kültürümüze çok da uzak bir kavram değildir. Günlük hayatımızda sıklıkla bazı kişilerin nazarının değdiğine, gözlerinin farklı baktığını söylediğimiz veya duyduğumuz insanlar mutlaka olmuştur. Aslında nazar değmesi durumu da bir telekinetik bir durumdur. Bazı insanlar yoğun hissettikleri duygularını bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde canlı ve cansızlar üzerine yöneltirler. Bu yoğun duygular canlı ve cansız varlıklar üzerinde yıkıcı etkilere sebebiyet verebilmektedir. Renkli gözlü kişilerin, beğendikleri kişilerin başına ağrılar girmesi, beğendikleri bir nesneye odaklandıklarında o eşyanın zarar görmesi aletlerin bozulması bunlara örnek verilebilir. Kültürümüzde renkli gözlü kişiler çoğunlukla “kenafir gözlü” olarak adlandırılırlar ve gözlerinin değdiği canlı ve cansız varlıklara nazar değdirecekleri düşünülür. Telekinezi ile nazar arasında oldukça basit bir ayrım bulunmaktadır. Telekinezi bilinçli bir şekilde yapılırken nazar bilinçsiz bir şekilde yapılır. Hatta kültürümüzde, dinimizde nazardan korunmak için Nas ve Felak sureleri vardır. Bu sureler okunduğu takdirde okuyan kişiye hiçbir varlığın gözünün değemeyeceği bildirilmiştir.

Telekinezi Nedir?

İnsan enerjilerden oluşan bir varlıktır. Vücudumuzdaki hücreler ve nöronlar belli bir miktarda enerji üreterek çevreye frekanslar ve enerji dalgaları yayarlar. Enerji, beden vasıtasıyla aktarılabildiği gibi belli bir noktaya odaklanılarak da yapılabilmektedir. Telekinezi de başarılı olanlar çoğunlukla doğuştan bu yetiye sahip olarak doğmaktadırlar. Fakat zaman içerisinde farkında olarak bu yeteneğini geliştirebilen insanlar da vardır. Bu süreç basit bir süreç olmayıp oldukça sabır ve emek gerektiren bir süreçtir.

İçerik  İnsan Ne Kadar Uykusuz Kalabilir? Sovyetlerin Uykusuzluk Deneyi

Nasıl Telekinezi de Başarılı Olabilirim?

1- Ne yaptığınızın farkında olun.

Öncelikle yaptığınız çalışmanın normal yaşam standartlarının dışında olduğunu kabul etmeniz gereklidir.

2- Telekinezi de başarılı isimleri araştırın.

Eğer telekinezi ile ilgili şüpheleriniz varsa, bu şüphelerinizi gidermek için telekinezi de oldukça başarılı kişilerin videolarını izlemenizi tavsiye ederiz. Bu konuda en yetenekli kişilerden birisi Nina Kulagina’dır, videolarına bakabilirsiniz.

3- Yeteri bilgi birikimine sahip olduğunuzdan emin olun.

Telekinezi tamamen enerji kontrolünden ve doğru yönlendirilmesinden oluşan bir süreçtir. Bu süreç ile ilgili araştırabildiğiniz kadar araştırın, kitaplar okuyun. Beyninizin enerji potansiyelinin farkına varın.

4- Enerji kanalları hakkında bilgi sahibi olun.

Telekinezi tamamen enerji kontrolünden ve doğru yönlendirilmesinden oluşan bir süreçtir. Bu süreç ile ilgili araştırabildiğiniz kadar araştırın, kitaplar okuyun. Beyninizin enerji potansiyelinin farkına varın.

5- Bedeninizi telekineziye hazır hale getirin.

Eğer telekinezi yapmak ile ilgili tedirginliğiniz ve şüpheniz var ise nefes egzersizi yaparak gerginliğinizi atabilirsiniz. Dikkatinizi sadece nefesinize odaklayarak çok daha rahat hissedeceksiniz. Bunu yaparken bedeninizi serbest bırakın.

6- İmajinasyon tekniklerini öğrenmeye çalışın.

Örnek vermek gerekirse, telekinezi de ellerinizi kullanacaksanız ellerinizde enerjinizin yoğunlaştığını düşünün. Vücudunuzdaki tüm gücü ellerinize topladığınızı, o enerjinin güçlü bir alev gibi yoğunlaştığını hayal etmeye çalışın. Eğer bir süre sonra elleriniz ısınmaya ve karıncalanmaya başladıysa doğru yapıyorsunuz demektir. Fakat ilk denemede bunu gerçekleştirmeniz imkansıza yakındır, bu sebeple pes etmeden denemeye devam edin.

Telekinezi Nasıl Yapılır?

Telekinezi göz ve el hareketleri ile enerjiye yön verilerek yapılabilir. Bakmak ve görmek aynı şeyler değildir. Bir bardağa bakarken sadece o bardağa bakmak ile, o bardağa doğru gözünüzden ışık huzmelerinin bardağa ulaştığı ve onu tamamen sardığını düşünmek bambaşkadır. Telekinezi de başarılı olabilmek için imajinasyonda başarılı olmanız gereklidir. Hayal gücünüzü sınırsız bir şekilde kullanabilmeniz gereklidir. İmajinasyon çalışmaları ilk olarak gözler kapalı iken yapılmaktadır, bu konuda uzmanlaştıkça gözleriniz açıkken de yapabilecek duruma geleceksiniz.

İçerik  Jet Lag Nedir? Nasıl Meydana Gelir?

Telekinezi çalışmalarında kullanılan çok fazla obje, nesne, materyal bulunmaktadır. Başlangıç için hangisi size daha kolay geliyorsa o materyal ile başlayabilirsiniz.

Psi Wheel ile Telekinezi Çalışması

Psi Whell, en çok bilinen ve kullanılan materyaldir. Ancak bu materyal ile çalışırken hava akımından asla etkilenmeyecek bir alanda çalışmanızı yapmalısınız. Ya da Psi Whell ile çalışacaksanız üzerini bir fanus ile kapatarak, sadece sizin hareket ettirdiğinizden emin olabilirsiniz. Aşağıda Psi Whell yapımı adım adım gösterilmektedir, buna uygun olarak yapabilirsiniz.

psi well yapımı

 1. Gözlerinizi kapatın ve zihninizde hazırladığınız objenizi görmeye çalışın.
 2. Objenizin enerjisini yoğunluğunu hissetmeye çalışın.
 3. Eğer elleriniz ile çalışıyorsanız ellerinizin ya da gözlerinizle çalışıyorsa gözlerinizde enerjinin yoğunlaştığını biriktiğini hayal edin. O kadar büyük bir enerji ki katlanarak çoğalıyor.
 4. Hazır olduğunuzda gözlerinizi açın, enerjiyi objenize yöneltin.
 5. Objenizin isteğiniz doğrultusunda hareket ettiğini, yönünün değiştiğini görmeye çalışın. İlk seferde gerçekleşmesi oldukça güçtür, ne kadar çok çalışırsanız ve imajine yeteneğiniz üzerinde yoğunlaşırsanız o kadar güçlü telekinezi yeteneğine sahip olursunuz.

Bu yazıyı beğendiniz mi?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herkes için Bilgi / Copyright © 2019