Herkes için Bilgi

Kitap Paylaşım Ağı: Hattusa.co

09.05.2020
Kitap Paylaşım Ağı: Hattusa.co

Kitap Paylaşım Ağı: Hattusa.live

Hattusa.co, 2017 yılında kurularak meritokrasi ağı sayesinde binlerce e-kitaba ücretsiz olarak ulaşmanızı sağlayan, ülke genelinde kitap okuma oranının ve süresinin yükselmesine yardımcı olmayı hedefleyen bir e-kitap arşiv platformudur.

Adını Anadolu’nun ilk kütüphane ve arşivinin yer aldığı Hattuşa kentinden alan hattusa.co, kitap okumanın insan üzerindeki pozitif etkilerinin farkında olarak, yurdumuz insanlarının gelişimlerinde rol oynamak adına e-kitapları ePub, Pdf ve Mobi formatlarında ücretsiz olarak indirebileceği bir hizmet sunuyor.

Kitap temininde zorlanan insanları ücretsiz bir şekilde Türkçe ve kaliteli e-kitaplara ulaştırarak, okunmak için sabırsızlanan kitapların kitap severlerle buluşmasını sağlayan bu platform, kitap okumak isteyen insanların her yere kitaplarını yanında taşımalarına yardımcı oluyor. Bu sayede kitabı fizikken yanında taşıma olanağı bulunmaması nedeniyle kısıtlı okuma sürelerine sahip olan insanların, fırsat buldukları her an her yerde kitap okumasına yardımcı olarak kitap okuma sürelerinin artmasını sağlıyor.

Hattusa.co, kitap okuma alışkanlığının kazanılması ve kitapların hak ettikleri değeri görmesi adına, arşivinde bulunan tüm e -kitapların tek seferde indirilip, bunca zengin içeriğin bilgisayarınızın yada telefonunuzun bir köşesinde unutulmuş bir arşiv olmasını engellemek için kredili indirme sistemini uygulamaktadır. Kredili indirme sistemi sayesinde kullanıcıların, karantina dönemi süresince ayda 30 e-kitabı ücretsiz olarak indirerek, indirmiş oldukları e-kitapların sınırlı sayıda olması nedeniyle ellerinde bulunan kitaplara değer vererek tamamını okumaları hedeflenmiştir. Bu sistemde her ayın başında tüm kullanıcı hesaplarına 30 kredi tanımlanarak, indirilen her e-kitap karşılığında kullanıcıların mevcut bakiyelerinden 1 kredi eksiltilmekte olup hiçbir suretle tanımlanan krediler dışında kredi satışı yapılmamaktadır. Kredi sisteminin var olması kullanıcıların ücretsiz e-kitap indirmelerine engel değildir.

Teknolojinin her geçen gün katlanarak büyüdüğü günümüzde, her şeyin dijitalleşerek hızla gelişmesine karşın kitapların da bu gelişime ayak uydurması gerektiğini düşünen hattusa.co, bu kapsamda e-kitaplara olan ilginin artması nedeniyle gerçekleşecek olan kitapların dijitalleşme sürecinin hızlanmasına katkıda bulunmak adına e-kitaplara gösterilen ilgiyi gözler önüne sermeyi hedef belirlemiştir.

Bu platform, insanların ücretsiz e-kitap indirerek okuma tutkularını arttırmak amacıyla vermiş olduğu hizmetten hiçbir maddi kazanç gözetmeyerek, platform giderleri kurucuları ve bağışta bulunan kullanıcıları tarafından karşılanmaktadır. Sizde hattusa.co sitesine üye olarak 1741 yazarın 3394 kitabına ücretsiz olarak erişebilir, kendi dijital kütüphanenizi kolayca oluşturabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiniz mi?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Reklam
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. yeter dedi ki:

  hattusa.org kapatıldı inanılmaz üzgünüm 🙁 Hattusa sayesinde okuyamadığım bir sürü kitabı indirip okumuştum. Elimden geldiğince de bağış yapmaya çabaladım ama siteye ulaşamıyorum artık. Verdikleri emeklerin bir çırpıda heba olmasına gönlüm asla razı değil. Büyük sermayeli yayınevlerinin kapitalist yaklaşımları yüzünden yaşanan bu duruma isyan ediyorum. Sinekten yağ çıkarmaya çabalamaktan bıkmadılar!

  1. admin dedi ki:

   Adres değişikliği ya da erişim sorunlarına ilişkin duyrular için telegram kanalından abonelere bildirilmekte. https://t.me/hattusaduyuru Sitenin şu an ki güncel adresi hattusa.live olarak güncellenmiştir.

Herkes için Bilgi / Copyright © 2019