Herkes için Bilgi

Karantina Sürecinde Para Kazanabileceğiniz 12 Altın Yöntem

06.05.2020
Karantina Sürecinde Para Kazanabileceğiniz 12 Altın Yöntem

Karantina sürecinde birçok iş yeri faaliyetlerini durdurdu ve birçok insan bu günleri evinde geçiriyor. Karantina süreci hem ekonomimize zarar veren hem de sürekli evde olduğumuz ve bu durum yüzünden epeyce sıkıldığımız bir dönem oldu. Haliyle bu dönemde vakit geçirebileceğimiz aktivitelerin arayışına geçtik. Bizde bu yazımızda sizler için evden gerçekleştirebileceğimiz ve karşılığında para kazanabileceğimiz yöntemleri derledik.

Online Anket Çözün

Anket çözerek para kazanabilmeniz mümkün. Anket çözmeniz karşılığında size her anket için belirli bir miktarda ücret ödeyen internet siteleri mevcut. Bu internet sitelerinin bir yada birçoğuna üye olarak sitelerdeki online anketleri çözmeniz karşılığınızda bir miktar gelir elde etmeniz mümkün. Yabancı siteler için üye olmadan önce ödeme kanallarına dikkat etmenizi öneririz, ülkemiz için geçerli bir ödeme yöntemleri yok ise maalesef kazandığınız miktarı çekemezsiniz.

Online Reklam İzleyin

Sadece size yönlendirilen reklamları izleyerek para kazanabilmeniz mümkün. Reklam izleyerek para kazanabileceğiniz birçok internet sitesi mevcut, bu internet sitelerinin birkaçına üye olarak sadece sitelerdeki reklamları izleyerek para kazanabilirsiniz. Online reklam izleme konusunda da yabancı siteler için üye olmadan önce ödeme kanallarına dikkat etmenizi öneririz.

Kullanmadığınız Eşyaları Satın

Sizin artık ihtiyacınıza yaramayan eşyalar başka birinin işine yarayabilir ve bir miktar ödeme karşılığında bu eşyalarınızı ihtiyacı olan kullanıcılara satabilirsiniz. Kullanmadığınız eşyalarınızı internet üzerinden satarak nakit paraya çevirebilir, böylece bu miktarı ihtiyacınız olan bir ürünü almak için değerlendirebilirsiniz. Bunun için Sahibinden, Letgo gibi birçok platformda eşyalarınız için ilan açarak satış yapabilirsiniz. Ayrıca bayanlar için kullanmadıkları giysi ve aksesuarlarının satışını yapabilecekleri Dolap uygulaması da mevcut.

El İşi Ürün Satın

Bol vaktinizin olduğu bu dönemde el işi ürünler üreterek hem üretim sürecinde vakit geçirebilir hem de bu ürünleri internet üzerinden satarak para kazanabilirsiniz. Bu konuda bir Instagram hesabı açıp Instagram üzerinden satış yapabilir, aynı zamanda e-ticaret sitelerinde de ürünlerinizi satışa çıkabilirsiniz. Ayrıca sadece el işi ürün satışının olduğu internet sitelerinde ilan açarak satış yapabilme gibi bir şansınızda var.

İçerik  Düğün Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanma

Kişiye Özel Ürün Satışı Yapın

Kişiye özel ürünler günümüzde çok popüler oldu. İnsanlar kendilerine özgü ve kendilerini yansıtan özel ürünler istiyor, bu doğrultuda kendileri için özelleştirilmiş ürünlere rağbet gösteriyor. Bu konuda kendinize satış odaklı bir Instagram hesabı açarak veya e-ticaret sitelerine ilan vererek gelen siparişler doğrultusunda üretim yaparak bu ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda size lazer işleme tekniği ile kişisel ürün yaratmayı veya kişisel tişört basımını önerebiliriz.

Makale Yazarlığı Yapın

Yazım kurallarına uygun, ilgi çekici ve akıcı makaleler yazarak para kazanabilirsiniz. Birçok makale alım ve satım sitesi mevcut, yazdığınız makalelerinizi bu siteler üzerinden satışa çıkarabilir veya siteler üzerinden alacağınız siparişler hakkında makale yazarak para kazanabilirsiniz.

İçerik Üreticisi Olun

Günümüzde birçok internet sitesi içerik açısından sıkıntı çekmektedir. Sürekli güncel olmak isteyen siteler, sürekli güncel içerik eklemek durumundadır ve bu yüzden güncel içerik ihtiyaçları vardır. Bu konuda internet sitelerinin yardımına içerik üreticileri yetişiyor. Sizde içerik üreticisi olarak düzenli gelir elde edebilirsiniz.

Oyun Oynayarak Para Kazanın

Günümüzde oyun sektörü çok büyük bir nakit akışına sahip. Oyun içi ticaret olduğu gibi oyunlar için gerçek para yatırarak istediğiniz oyun materyaline sahip olmanızda mümkün. Bu konuda belirleyeceğiniz online oyunları oynayarak, oyunlardan elde ettiğiniz oyun parası, karakter, oyun materyali gibi öğeleri gerçek para karşılığında satabilirsiniz. Bu konuda alım ve satım konusunda hizmet veren birçok internet sitesi mevcut. Sitelere ilan vererek veya sitelerdeki mevcut ilanlara müracaat ederek satış yapabiliyorsunuz.

Çevirmenlik Yapın

En az bir tane yabancı dil biliyorsanız dergi, kitap, dizi, film, makale ve şarkı sözü gibi konularda çevirmenlik yaparak gelir elde edebilirsiniz. Forum sitelerine vereceğiniz ilanlarla veya başkaları tarafından verilmiş ilanlara müracaat etmeniz sonucunda çeviri siparişleri alarak para kazanabilirsiniz. Bu kazançlı işte yeterli düzeyde müşteri sayısına ulaşırsanız karantina sonrasında da ek gelir olarak devam edebilirsiniz.

İçerik  Leasing nedir?

Online Eğitim Verin

Uzman olduğunuz konular üzerine online eğitim vererek para kazanmanız mümkün. İnternet üzerinden vereceğiniz ilanlar doğrultusunda toplayacağınız öğrencilerinize bireysel veya grup halinde eğitim vererek gelir elde edebilirsiniz. Bu sıralar insanlar karantina durumundan sıkıldığı için yeni aktivite arayışında ve bu dönemden istifade kendisini geliştirmek isteyen birçok insan mevcut. Eğitim alarak kendisini geliştirmek isteyen insanların tercihi mecburen online eğitimler olacağı için karantina sürecinde birçok kişiye online eğitim verebilirsiniz.

Blog Sitesi Açın

Uzmanı olduğunuz bir konu veya yıllardır yaptığınız bir hobiniz hakkında blog sitesi açarak para kazanabilirsiniz. Sitenizin hit seviyesi belirli bir düzeye ulaştıktan sonra sitenize reklam alarak gelir etmeniz mümkün. Karantina sürecinde sitenize ayıracak bol vaktiniz olduğunu için ileri düzeyde bir gelişme kaydedebilir ve içerik açısından yeterli derecede doldurabilirsiniz. Karantina sürecinden sonrada dilerseniz blog sitenizin yayınını devam ettirebilir veya başka birine ücret karşılığında devredebilirsiniz.

Mail Okuyarak Para Kazanın

Sadece mail kutunuza gelen mailleri okuyarak para kazanabileceğiniz birçok internet sitesi mevcut. Bu sitelere üye olup size gelen mailleri okuyarak mail başına para kazanabilirsiniz, hatta maillerde gelen anketleri cevaplayarak veya reklamları izleyerek okuduğunuz maillerin üstüne ekstra ücret kazanabilirsiniz. Bu konuda da üye olmadan önce yabancı sitelerin ödeme yöntemlerini dikkate almanızı öneririz.

 

Bu yazıyı beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herkes için Bilgi / Copyright © 2019