Herkes için Bilgi

Yatırım Yapmayı Düşünenler İçin En İyi 5 Kripto Para Birimi

10.03.2021
Yatırım Yapmayı Düşünenler İçin En İyi 5 Kripto Para Birimi

Yatırım Yapmayı Düşünenler İçin En İyi 5 Kripto Para Birimi

2020 yılı pandemi, küresel ekonomi açısından kötü yıllardan biriydi. Salgın yüzünden ciddi sorunlar ve küresel açıdan özellikle büyük bir durgunluğa yol açtı. Çoğu yatırımcı fiziki para birimlerinde olan istikrarsızlık sebebiyle, yalnız kripto para birimlerine yatırım yapmaya başladı.

2021 Yılı kripto para birimleri için yatırımcıların daha çok benimsemesiyle, bu seneyi çok güzel geçirecek gibi görünmektedir. Potansiyel yatırım artışlarını, artırmak için kesinlikle kilit bir rol alacağını düşünmekteyiz.

Çok fazla sayıda finans kurumu dijital para borsasısın potansiyelini fark etti. Visa ve Mastercard  gibi önemli kuruluşlar bu alanda hizmet sunmaya başladı. Paypal’da müşterilerine kripto para alması ve satması için bir ortam hazırladı. Bunların yanında Wall Street akıma kapılarak büyük bir Bitcoin endeks fonu başlattığını tüm piyasaya duyurdu.

1.      En iyi Kripto Para Bitcoin (BTC)

btcBir çok kripto para birimi gelip geçici olabilir, ama o piyasanın hükümdarı asla modası geçmeyen bir rol model yatırım için tartışmasız en iyi seçenek. Çünkü bugüne kadar değerini %187’ye katladığını çok iyi bilmekteyiz.

Bazı analistler araştırmalarında, çok güçlü paylaşımlarda bulunuyor. Bitcoinin 200.000 dolar ve hatta 350.000 dolar seviyelerine geleceğini düşünmekteler. Ülkelerde yükselen enflasyon, geleneksel para birimlerine olan kayıgıyı ciddi şekilde göstermektedir.

Finansal kuruluşlar, mal varlıklarının özellikle büyük bir kısmını bu sebeple bitcoin’e dönüştürmektedir. Sermayelerinin değerini korumak tek bir para birimine bağımlı kalmamak için bu hamlelerini her  geçen gün yükseltmektedirler.

2.      Etheryum (ETH)

ethKripto para borsasında, harika bir yükseliş gösteren etheryumdan bahsetmezsek olmaz. Çünkü o yatırımcılara en umut veren ikinci kripto para olarak yerini sağlama almıştır. 2020 sonuna baktığımızda Bitcoin’den sonra yatırımcıların yüzünü güldüren ikinci kripto paradır.

İçerik  Borsa Nedir?

Etheryum şuanda piyasa değerlerine baktığımızda, 69 milyar dolara yakın bir piyasa değerini sahip olduğunu görmekteyiz. Hatta seneye başladığında 125 dolar seviyesindeydi, fakat bir yıllık bu süreç içinde %380 bir değer artışı göstererek 600  dolar seviyelerini gördü.

Şuanda en hızlı büyüyen, kripto para trendlerinden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sermaye hacmi büyüyor ve yatırımcıların şuanda göz bebeği olduğunu göstermektedir.

3.      Ripple (XRP)

XRPYıl 2013 gösterdiğinde aşağılardan yukarı doğru ilerleyen bir coin görünmektedir. Ripple özellikle yatırımcıların büyük ilgisini daha o zaman çekmişti bile. Seneler sonra bir çok finans kuruluşu tarafından yatırım yapılmaya uygun bulundu ve kendini kabul ettirdi.

En büyük destekçisi Hindistan’ın devasal bankası olan HDFC Bankası ve Amerika Birleşik Devletlerin’in büyük bankalarından olan Bank Of America (BAC) olmuştur.

2021 yılında yatırım yapılmaya en uygun seçeneklerden birisi kesinlikle o onu bu listeden uzak tutmak akıllı bir davranış olmayacaktır. Değeri şuanda çok düşük ve az bir yatırımla büyüyen trendlerden biri birkaç yıl içinde ne kadar yükselebileceğini tahmin edemeyiz.

4.      Litecoin (LTC)

LTCLitecoin hakkında bir şeyler anlatmaya çalışırken bile yükseldiğini görüyoruz. Çok uzağa gitmeye gerek yok birkaç yıl önce 87 dolar seviyesindeyken 190 dolar bandına ulaştı. Yatırım tavsiyesi olarak verilebilecek en güzel örneklerden biri şüphesiz Litecoin’dir.

Piyasa değeri 12.5 milyar dolar, bir sene içinde çok ciddi bir piyasa değeri artışı söz konusu oldu. Madencilerin çok fazla rağbet gösterdiği alt coinin yükselişi engellenemez gibi durmaktadır.

Trendlerin en iyisi diyemeyiz fakat yatırım ağırlıklarına bakıldığında onu ilk 10’dan uzak tutmak pek mümkün değil, bunu istesekde yapamayız.

5.      Tron (TRX)

TRXBaşlangıcına baktığımızda Etheryum’un ağlarını kullanarak başladı. Amacı eğlence sektöründe devrim yaratmayı amaçlamaktaydı. Samsung’un bir şirketi olan Obike, Çin’in google chrome’u olan Baidu ve Çin’in Netflix’i olarak görünen Baofeng olmak üzere büyük yatırımcı ortakları bulunmaktadır.

İçerik  Kredi Derecelendirmesi Nedir? Kredi Derecelendirme Kuruluşları Ne İş Yapar?

Tron içerik paylaşılan platformlarda, kullanıcıların sosyal medya ağlarında şeffaf bir para kazanılan sistem olarak işlev görüyor. Kullanıcılar bu etkileşimlerde ‘’TRX’’ ile ödüllendirilmektedir.

Dapp piyasada yükselmesi sebebiyle, pazardaki yüksek güçlerden biri olarak kabul görmektedir. Tron’un piyasa değerinin yükselmesine ciddi katkıda bulunması beklenmektedir. Çünkü Dapp’ın işlem hacmi şuan Etheryumu bile aştığını görmekteyiz.

Bu yazıyı beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklam
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herkes için Bilgi / Copyright © 2019