Herkes için Bilgi

Instagram Mavi Tik Nedir? Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

18.04.2021
Instagram Mavi Tik Nedir? Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Instagram Mavi Tik Nedir? 

Eğer sizler de tanınmış ve markalaşmış bir şirkete sahipseniz, Instagram tarafından sunulan mavi tik özelliği tam olarak sizlere göre. Markanızı sosyal medya uygulamaları içerisinde en önemlilerinden bir tanesi olan Instagram’da da markalaştırmayı istiyorsanız, hesabınıza mavi tik almanız gerekmektedir. Peki bu Instagram mavi tik nedir? başvurusu nasıl yapılmaktadır?

Bir başka ismi onaylanmış hesap olarak geçmekte olan Instagram mavi tik özelliği, isminden de rahatlıkla anlayabileceğiniz gibi sizin gerçek bir hesap olduğunuzu belirtmektedir. Her ne kadar gerçek bir hesabınız varsa bile mavi tik özelliğini bulundurmuyorsanız, Instagram uygulaması tarafından bu bilinmemektedir. Bu işlem zaman içerisinde müşterilerinizin sizlerin gerçek bir mağaza olarak yer aldığınızı anlaması amacıyla kullanılmaya başlamıştır. Bu özelliği ilk çıktığı zamanlar, yalnızca ünlü ve tanınmış kişiler kullanabilmekteyken, günümüzde artık gerçek kişiler tarafından da alınabilme imkânı bulunmaktadır. Fakat ne yazık ki bu işlemi yapabilmek pek de kolay sayılmaz. Bu işlem için birtakım aşamaları geçebilmeniz ve onay almanız gerekir. Bu nedenle de mavi tik almayı talep eden insanların en çok merak ettiği soruyu içeriğimizde sizler için yanıtladık.

Instagram Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Herkes gerçek bir kişi ya da gerçek bir mağaza olarak sosyal medya uygulamasını kullanmaktadır. İsimleri ile, bilhassa marka ismi ile açılmış binlerce sahte hesapla karşılaşma olasılığı da elbette oldukça yüksektir. Hatta bu durum maalesef insanları kandırma, dolandırıcılık ve gerçek bir mağaza gibi görünme durumlarına bile yol açmaktadır. Markanızın ismini bu gibi kötü konulara ve durumlara bulaştırmayı istemiyor ve gerçek bir mağaza olduğunuzu sosyal medya kullanıcılarına kanıtlamayı istiyorsanız sizlerin de Instagram mavi tik başvurusu yapmanız gerekmektedir. İşte adım adım Instagram mavi tık başvurusu;

  • Hesabınıza giriş yapın,
  • Ardından Ayarlar bölümüne girin,
  • Burada yer almakta olan Hesap sekmesinde, Doğrulama İste seçeneğine tıklamanız halinde mavi tik işlemine an itibariyle başlamış olursunuz.
  • Butona bastığınız zaman karşınıza gelecek olan formda sizlerden talep edilen bilgileri hiçbir eksik olmayacak şekilde yazdıktan sonra formu göndermeniz ve sonucu beklemeniz gerekmektedir.
İçerik  Yeni İnsanlarla Tanışma Uygulaması: Connected2.me

Bu süreç biraz sabır istemektedir ancak tamamen güvenilirdir. Sistemin sunduğu bu güvenilirliğin karşısında sizlerin de bilgilerinizi kesinlikle doğru şekilde girdiğinizden emin olmalısınız. Başvuru esnasında belki de en çok dikkat etmeniz gereken konu budur.

Instagram mavi tik başvurusu onayınızın çıkması için 4 temel konu özellikle dikkat çekmektedir. Hesabınız kesinlikle ama kesinlikle gerçek bir hesap olmalıdır, hesabınızın bir benzeri olmamalıdır, profiliniz kesinlikle eksiksiz olmalıdır ve hesabınızda yer almakta olan gönderiler ve hesabınızın kendisi fazlasıyla dikkat çekici olmalıdır. Eğer bu 4 konu ile alakalı kendinize güveniyorsanız ve eğer eksik kısımlar varsa bile tamamlayabilirseniz, sizin de bir Instagram mavi tik alabilmeniz için önünüzde herhangi bir engel bulunmuyor demektir.

Bu yazıyı beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herkes için Bilgi / Copyright © 2019