Herkes için Bilgi

Yeni İnsanlarla Tanışma Uygulaması: Connected2.me

24.02.2019
Yeni İnsanlarla Tanışma Uygulaması: Connected2.me

Yeni İnsanlarla Tanışma Uygulaması

Sosyal medya giderek hayatımızda daha büyük bir yer kaplamaya başladı. Bunun en büyük sebebi akıllı telefonların giderek geliştirilmesi ve daha yaygın bir hale gelmesidir. Akıllı telefonlar yaygınlaştıkça işlerimizi de onlar üzerinden yapmaya başlıyoruz. Gazeteleri telefondan okuyoruz, iletişimi telefondan kuruyoruz, bilgi ve haberleri telefondan alıyoruz. Birçok insan uyandığında daha elini yüzünü yıkamadan telefonuna sarılıyor. Hal böyle olunca gündelik yaşamımızda en çok ihtiyaç duyduğumuz arkadaşlık arayışı da sanal bir kimliğe bürünüyor. Bunun ilk akla gelen yollarından biri arkadaşlık uygulamaları. Bu uygulamalar kullanılarak arkadaş bulmakta kolaylaşıyor.

Arkadaşlık Uygulamaları

Gündelik yaşamımızın büyük bir parçası olan arkadaşlıklar da artık sanal bir hale geldi. Arkadaşlık uygulamaları insanlar arasında yaygınlaşmaya ve gittikçe kullanıcı sayısını artırmaya başladı. Bu uygulamalar ile oturduğumuz yerden binlerce kilometre uzakta olan, belki hayatımız boyunca göremeyeceğimiz insanlara birkaç parmak darbesi ile ulaşabiliyoruz. Ayrıca ulaştığımız insanlar da bizim gibi arkadaş arayan, bizimle aynı uygulamaya giriş yapmış ve kriterlerini belirtmiş olan insanlar. Yani gerçek hayattaki gibi terslenme, git başımdan ne dediğini sanıyorsun sen tarzında sözler duyma ihtimali en aza iniyor. Sonuçta arkadaşlık kurmak üzerine tasarlanmış bir uygulamada insanların birbiriyle iletişim kurmasına şaşırmamak gerek. Kısacası olumsuz cevap alma olasılığı, bu uygulamalarla bir nebze azalıyor. Bunun yanında da diğer uygulamaları kullanarak arkadaş bulmanın zorluğu beraberinde daha fazla zaman istiyor. Yani arkadaş bulma uygulamalarının zamandan tasarruf etmek anlamına gediği de söylenebilir

Uygulamanın Adı: Connected2.me

Uygulamanın tam adı Connected2.me. Bu uygulamaya giriş yapmak için ilk olarak kayıt olmak gerek. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra hesaba giriş yapıp profilimizi oluşturmalıyız. Uygulamanın güncel özellikleri profil resmi ekleyebilme, biyografi yazabilme, ilgi alanlarına göre etiketler ekleyebilme, takipçi sayısı ve diğer hesap bilgilerini gizleyebilme ya da gösterebilme gibi özellikler sunuyor. Bilgilerimizi tamamladıktan sonra ise uygulamanın mesaj sayfası açılıyor. İlk girişte tabii ki bu sayfa boş oluyor, farklı insanlarla mesajlaştıkça hepsi bu sayfada toplanıyor. Ayrıca diğer uygulamalarda bulunan hikaye paylaşma özelliği bu uygulamada da bulunuyor. Paylaştığımız ve takip ettiğimiz insanların paylaştığı hikayelere özel olarak bir sayfa ayrılmış. Bir diğer özelliğe geçecek olursak rastgele insanların karşımıza çıktığı ya da spesifik olarak araştırarak bulduğumuz profillerle dolu bir keşfet sayfası bulunuyor. Uygulamanın esas özelliği de bu kısımda devreye giriyor. Bir insana mesaj atmak istediğimizde veya biri bize mesaj atmak istediğinde, mesaj atan şahsın hakkında herhangi bir bilgi kullanıcılara sunulmuyor. Yani mesaj atan kişiler anonim olarak kalıyor ve istemedikleri sürece karşı tarafa kim olduklarını söylemiyorlar. Ama eğer kim olduklarını göstermek istiyorlarsa profillerinde yer alan linki mesaj yoluyla gönderdiği insanlar tarafından doğrudan profillerine erişim sağlanıyor. Bu şekilde uygulama içinde mesaj atanların gizli kaldığı, mesaj alanların gizli olmadığı ve aynı zamanda mesaj atanlarla mesaj alanların aynı insanlardan oluştuğu bir mesaj döngüsü oluşuyor. Bu yönüyle de diğer uygulamalardan bambaşka bir deneyim sunuyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herkes için Bilgi / Copyright © 2019