Herkes için Bilgi

Dukan Birası Nedir? Dukan Birası Nasıl Yapılır?

13.06.2021
Dukan Birası Nedir? Dukan Birası Nasıl Yapılır?

Dukan Birası Nedir?

Kontrolsüz beslenmenin önüne geçilemediği günümüzde insanlar, bilinçsizce aldığı kiloları vermek için birçok yola başvuruyor. Sağlıklı gıdalardan çok hazır ve oynanmış gıdalara daha kolay ulaşıldığı için toplumlar da sağlıksız gıdalara da fazla eğilim gösteriyor. Bunun önüne geçmek ve sağlıklı kalabilmek için yediğimiz gıdalara dikkat etmeli ve bol bol hareket etmeliyiz. İnsanlar bu sağlıksız düzende aldığı kilolardan kurtulmak için farklı karışımlar elde edip bu yolda kendisine yardımcı olacak ek gıdalar üretmektedir. Bunlardan birisi de Dukan Birası olarak karşımıza çıkıyor. Kilo verme yolunda insanlara takviye olarak fayda sağladığı düşünülen Dukan Birası, alkolle alakası olmayan ve ismini görüntüsü itibariyle alkole benzediği için alan bir detoks çayıdır. İçerisinde Yeşil çay, maden suyu ve limon karışımı ile kolayca hazırlanan Dukan Birası, beslenme uzmanı Pierre Dukan tarafından ortaya çıkarılmıştır. Dukan Birası insanların diyetine ek katkı sağlamak amacıyla yağ yakımı, ödem atma gibi durumlarda amaca ve hedefe ulaşmaya yardımcı olur.

Dukan Birasının Hazırlanışı

Diyetimize bu derecede katkı sağlayan Dukan Birasının hazırlanışı da gayet kolaydır. İhtiyacımız olan malzemeler 750 ml su, 2 tatlı kaşığı yeşil çay, yarım limon suyu ve 1 şişe maden suyudur. Öncelikle suyumuzu kaynatıp yeşil çayı demleriz. Çayın bir süre soğumasını bekleriz ve çayımız soğuduktan sonra maden suyu ve limonu da ekleyip bir gece buzdolabında bekletiriz. Herhangi bir zamanı olmamakla beraber gün içerisinde istediğimiz zaman hazırlamış olduğumuz Dukan Birasını içebiliriz. Dikkat edilmesi gereken bir husus ise hazırladığımız karışımı bir gün içerisinde bitirip diğer gün yenisini tekrar hazırlamalıyız. Yani her gün için yeni bir Dukan Birası hazırlamak gerekmektedir. Kullandığımız yeşil çay poşet çaylarla da elde edilebiliyor olsa da etkisini daha da arttırmak için aktarda saf haliyle alıp kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.

İçerik  Anoreksiya Nervoza Nedir? Belirti ve Tedavileri Nedir?

Dukan Birasını hazırladıktan sonra oturup kilolardan kurtulmayı beklemek tabi ki yanlış olur. Beslenme programı olmadan, düzenli şekilde hareket etmeden istediğiniz sonuca varamazsınız. Kendinize uygun bir diyet programı ve düzenli olarak yaptığınız sporun yanında hazırladığınız Dukan Birası karışımını tükettiğiniz takdirde yağ yakmanız ve vücudunuzda değişikliklere gitme konusunda güzel sonuçlara ulaşmanız daha kolay olacaktır.

Dukan Birasını hangi süre zarfında ve ne kadar kullanılmalı biraz da bu konuya değinelim. Dukan birası düzenli olarak tüketilmesi gereken bir karışımdır ancak belirli aralıklar vermekte de fayda olacaktır. Dukan Birasını 15 gün boyunca düzenli olarak tükettikten sonra 5 gün ara vermeniz gerekmekte. Tekrar başladığınızda ise 15 gün devam edip 15 gün ara vermeniz ve tekrar 2 x 15 gün olacak şekilde bir program belirlemeniz gerekmektedir. Belirli günlerde ara vermemizin nedeni vücudumuzun Dukan Birasına bağışıklık göstermemesi ve etkisini kaybetmemesini sağlamaktır. Böylece daha iyi sonuçlara ulaşmamız için etkisini korumuş oluruz.

Dukan Birasının Faydaları

Dukan Birasının faydalarından bahsedersek, karaciğerin temizlenmesini ve daha iyi çalışmasını sağlar. Vücudunuzdaki fazla ödemleri atmanıza yardımcı olarak şişkinliğinizi giderir. Bağırsak hareketlerini hızlandırır ve metabolizmanızın daha iyi çalışmasını sağlar. Her ne kadar suyun yerini tutmasa da günlük sıvı ihtiyacınıza da katkı sağlamış olur.

Dukan Birasının içinde herhangi bir zararlı ve doğal olmayan malzeme olmadığı için herhangi bir sağlık tehdidi oluşturmaz ancak soda ve limonun etkilerinden dolayı kalp ve tansiyon gibi kronik hastalıkları olanların ani denge bozuklukları olmaması adına doktoruna danışıp öyle kullanmalarında fayda olacaktır.

Birçok kilo vermeye yardımcı olan karışımlar olsa da günümüzde hızla yayılan hazır ve sağlıksız gıdalar insanlar için büyük bir sağlık tehdidi oluşturmakta. Bu gıdalar beslenme düzenimizi ve metabolizmamızın dengesini bozmaktadır. O yüzden daha doğal gıdalar ve sağlıklı besinlere yönelmeli, obezite tehdidi olan hazır gıdalardan mümkün olduğunca uzak durmalıyız.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herkes için Bilgi / Copyright © 2019