Herkes için Bilgi

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

20.04.2020
Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Coranavirüs Hayat Eve Sığar Uygulaması

Ülkemizde ve pek çok ülkede baş gösteren Corona virüs tüm müdahalelere rağmen gittikçe artış gösteriyor. Bu duruma karşı ülkemizde hayata geçen Hayat Eve Sığar uygulaması da pek çok kişinin dikkatini çekmiş durumda. Özel bir çabayla hazırlanan bu uygulama eğer kişi virüs bulunan ortama yaklaşırsa bildirim veriyor.

Bunun yanı sıra uygulamayı kullanan kişi aile bireylerinin virüs durumunu yakından takip edebiliyor.
Uygulamaya giriş yapan kişiler Bluetooth özelliğini açtıktan sonra eğer enfekte bir hasta ile karşılaşır ise ya da daha önce karşılaştığı birey hastalığa yakaladıysa uyarı alıyor.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir?

Android ve IOS cihazlar ile uyumlu hazırlanan uygulama sayesinde riskli bölgeler belirtiliyor. Mevcut konumunuzda eğer virüs vakası bulunuyorsa ya da konumda risk yoksa size uyarı geliyor. Hayat eve sığar uygulaması telefonunuza kurulduktan sonra sizlerden doğrulama kodu isteniyor. Kodu girdikten sonra sizlerden T.C. kimlik numarası ve beraberinde doğum tarihi gibi bilgiler eklenmesi gerekiyor. Son olarak uygulama kapsamında konum bilgisinin açılması gerekiyor. Böylece konumunuz ele alınarak mevcut konumda bulunan riskler sunuluyor.

Uygulama sizi riskli bölgede uyarıyor ve riskli yerleri haritada belirtiyor. Bunun beraberinde ise online corona virüs testi yapma imkanı da veriliyor.

HAYAT EVE SIĞAR –  Android Uygulaması İndirmek için Tıklayınız

HAYAT EVE SIĞAR – IOS Uygulaması İndirmek için Tıklayınız

Bu yazıyı beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İçerik  B6 Vitamini Nedir? Faydaları Nelerdir? B6 Vitaminine Dair Her Şey
Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herkes için Bilgi / Copyright © 2019