Herkes için Bilgi

Kahve Peelingi Nasıl Hazırlanır ve Nasıl Uygulanır?

02.05.2021
Kahve Peelingi Nasıl Hazırlanır ve Nasıl Uygulanır?

Güne güzel başlamak için, işler biter bitmez yorgunluğumuzu atmak için ya da sevdiklerimizle buluşmalarımızı süslemek için bir fincan kahveye kimse hayır demez. Kuşkusuz kahvenin gün içerisinde bu kadar fazla tüketilmesinin sebebi lezzetli ve vücudumuza faydalı olmasıdır.

Ancak kahvenin faydası sadece vücudumuz ile kalmaz, cildimiz için de çok faydalıdır. Siz de evinizde, kolayca kahve peelingi hazırlayarak cildinizde kahvenin faydasını hissedebilirsiniz. Peki kahve peelingi nasıl hazırlanır ve nasıl uygulanır? Hazırlanması sırasında birtakım malzemelere gereksinim vardır. Aynı zamanda cildinizi önce derinlemesine temizlemeniz etkilerini daha iyi görebilmeniz için büyük bir öneme sahiptir.

Kahve Peelingi Hazırlarken Neler Kullanılabilir?

Kahve peelingi hazırlarken sadece kahve telvesi ve su kullanabilirsiniz. Ancak peelinginizi zenginleştirmek isterseniz kahveyi zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, limon suyu, yoğurt veya esmer şeker ile de bir araya getirebilirsiniz. Hazırladığınız ikili karışımları yavaş ve nazikçe yüzünüze uyguladıktan on dakika sonra ılık su ile temizlemeniz ve haftada bir kez uygulamanız güzel sonuçlar almanız için yeterli olacaktır.

Hazırlayacağımız bu kahve peelingi ilk olarak cildimizi ölü derilerden arındırmamıza yardımcı olur, böylece kimyasal temizleyiciler kullanmadan, doğal yollarla temiz bir cilde kavuşmuş oluruz. Kahvenin içinde bulunan antioksidan ve kafein sayesinde cilt canlanır, beslenir, güçlenir ve daha genç bir görünüme kavuşur. Cildinizin daha parlak ve son derece güzel görünmesinde kahvenin inanılmaz mucizeleri vardır.

Selülitleri Yok Etmede Kahve Peelingi

Yaz ayları yaklaştıkça kadınların kurtulmayı daha çok istedikleri bir cilt problemi haline gelen selülitlerin oluşmasında yanlış ve düzensiz beslenme, hareketsizlik, stres veya genetik birçok sebep olabilir. Ancak bu cilt problemini evde basit yollarla en aza indirebiliriz. Yüzümüze pek çok faydası olan kahve peelingini bu kez selülitli bölgelerimiz için hazırlıyor ve uyguluyoruz. Selülitleri yok etmede kahve peelingi etkisini uygulamaya başladıktan kısa bir süre sonra fark edebilirsiniz.

İçerik  Romatizma Nedir? Romatizma Nasıl Tedavi Edilir?

Peelingi hazırlamak için iki başarılı yöntem bulunmaktadır. İlki kahve ile Hindistan cevizi yağını iyice birbiri ile harmanladıktan sonra kuru halde bulunan cildinize on dakika masaj yaparak uygulamaktır. Diğer tarifte ise kahve ile maden suyu ve bir miktar balı karıştırılıp aynı şekilde cildimize uygulanır. Her iki yöntemden sonra cilt ılık su ile temizlenir ve haftada üç kez tekrar edilir.

Sivilceli Yüz İçin Kahve Peelingi

Sivilceli ciltler görüntüsünden dolayı pek çok kişiyi rahatsız etmektedir. Sivilceli yüz için kahve peelingi uygulayarak bu görüntüyü sağlıklı bir şekilde ortadan kaldırmak mümkündür. Peelingi hazırlarken bu kez kahveye Hindistan cevizi yağı eklemenin yanında az miktarda tarçın veya zerdeçal eklememiz gerekir. Böylece sivilce oluşumuna neden olan bakterilerin yok olması kolaylaşır. Karışımı sivilceli yüzeye masaj yaparak uyguluyoruz ve beş dakika sonra ılık su ile temizliyoruz.

Şems Aslan’dan Kahve Peelingi

Şems Aslan’dan kahve peelingi tarifini hazırlamak için 2 yemek kaşığı bal en önemli malzemelerdir. Bunların yanında 2 yemek kaşığı türk kahvesi, 2 yemek kaşığı rendelenmiş sabun, 2 damla zambak, 2 yemek kaşığı tuz, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı da gereklidir. Karışım için 2 damla lotus yağı, 2 yemek kaşığı sıcak su gerekmektedir. Tüm malzemeleri karıştırıp banyoya girmeden önce vücudunuza uygulamanız gerekmektedir. Cilt bakımı alanında kendini kanıtlamış bir uzman olan Şems Aslan’ın bu peeling tarifini uyguladıktan sonra cildinizdeki görülür değişikliği ve iyileşmeyi siz de fark edeceksiniz. Bu peeling için mutlaka düzenli bir uygulama gereklidir. Haftada bir ya da iki defa uygulandığında cilt yüzeyinde çok belirgin değişimler görülebilir.

 

Bu yazıyı beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herkes için Bilgi / Copyright © 2019