Herkes için Bilgi

Instagram’da Takipçi Artırmanın Yolları Nelerdir?

23.05.2020
Instagram’da Takipçi Artırmanın Yolları Nelerdir?

Günümüzde birçok insan popüler olmak için Instagram ve benzeri sosyal medya platformlarından yararlanıyor. Peki Instagram’da nasıl popüler olunur? Nasıl bir yol izlenmelidir? Siz de altta belirtilen adımları uygulayarak tanınırlığınızı artırabilirsiniz.

Özgün Kullanıcı Adı

Eğer popülerliğinizi artırmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ilk unsur kullanıcı adınız olmalıdır. Absürt kullanıcı adları yerine sayfanızı kısaca özetleyen kelimeler seçmeniz gerekirken nokta, orta çizgi veya alt tire gibi sembolleri kullanmamanız sayfanızın ön izlenimi açısından yararlı olacaktır. Ayrıca sizi keşfeden insanlar temanız veya içeriklerinizden önce kullanıcı adınızı görecektir. Bu nedenle özgün bir kullanıcı adı seçmeniz popüler olma yolunda kolaylık sağlayacaktır.

Doğru Reklam Politikaları

Instagram içerisinde birçok şekilde sayfanızın reklamını yapabilirsiniz ancak hedef kitlenizi belirlemeden reklam çıkışı yapmanız sizin açınızdan olumsuz olacaktır. Bilindiği üzere Instagram’da keşfet kısmına çıkan hesaplar genellikle büyük ve popüler hesaplardır. Ancak eğer keşfet kısmında yer almak isterseniz Instagram’ın sunduğu tanıtım sistemini kullanabilirsiniz. Burada hedef kitlenizi belirledikten sonra size reklamın kaç kişi tarafından görüleceğini ve ne kadar süreyle keşfette duracağını tahmini bir şekilde belirtmektedir.

Öncelikle reklamını yapacağınız paylaşımı belirlemelisiniz ki bu adım reklam verirken dikkate almanız gereken en önemli unsurdur. Kullanıcılar gördükleri paylaşımla sayfanızı keşfedecekler. Bu nedenle sıkıcı veya uzun yazılı olanları tercih etmek yerine daha kısa ve özetleyici paylaşımlarınızı kullanmanız çok büyük bir artı sağlayacaktır.

Hesap Logosu ve Sayfa Teması

Daha önce bahsettiğimiz gibi kullanıcı adınız sayfanızın küçük bir ön izlemesi olacaktır. Logonuz da kullanıcı adınız ile birlikte önem göstermeniz gereken bir diğer etmendir. Eğer gerçekten popüler olmak istiyorsanız amatör bir logo seçimi yapmak yerine profesyonel insanlardan yardım alarak kendi eşsiz logonuzu hazırlatabilirsiniz. Logonuzu düzenlenmenizle birlikte popülerliğinizin artışının hızlandığını rahatlıkla fark edebilirsiniz. Sayfa temasına gelecek olursak sayfanızın genel bakışı için birbiriyle tutarlı renkler kullanmanız, bir veya maksimum iki çeşit paylaşım teması kullanmanız sizin için faydalı olacaktır. Sayfanızı inceleyen insanlar hesap düzeninizi gördüğünde işinizi ciddiye aldığınızı fark edeceklerdir.

İçerik  Bitcoin Madenciliği Nedir? Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Benzersiz İçerikler

İçerikleriniz popüler olduktan sonra en çok dikkat etmeniz gereken unsur olacaktır. Eğer kitlenizin sizden ayrılmasını istemiyor iseniz paylaşımlarınızı gözden geçirmeniz yararlı olabilir. İçeriklerinizle birlikte tanınırlığınızı artırmanız için hashtag kullanmalısınız. Ancak tabii ki bunu yaparken öncelikle anahtar kelimeler belirlemelisiniz. Bu sayede paylaşımlarınızı etiketlerden gören insanlar sayfanız ile alakalı kullanıcılar olacaklardır. Çekiliş veya interaktif paylaşımlarda bulunmanız kitlenizle olan etkileşiminizi oldukça artıracaktır. Bu sayede daha çok keşfete çıkabilir ve büyüyebilirsiniz. Paylaşımlarınızın altına kitlenizin kolaylıkla cevaplayabileceği sorular sorarsanız yorum sayınız artacak ve etkileşim kazanacaksınız.

İçeriklerinizin özgün olmasının yanında paylaşım saatleriniz de önemlidir. Eğer insanların aktif olduğu saatlerde atmazsanız paylaşımınız çok fazla etkileşim almayabilir. Bunu önlemek için belirli saatler belirleyip o saat dilimlerinin dışına çıkmamalı ve hikâye özelliğini aktif olarak kullanmalısınız. Sizi hikayeler kısmından gören kullanıcılar sayfanıza göz atacak ve yeni paylaşımlarınızı incelemeye fırsatları olacaktır.

Bu adımlara uyar ve kaliteli içerikler paylaşmaya özen gösterirseniz kısa sürede takipçiniz kolaylıkla artacak ve büyük kitlelere hitap etmeye başlayacaksınız.

Bu yazıyı beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herkes için Bilgi / Copyright © 2019