Herkes için Bilgi

İnternetten Ürün Satarak Para Kazanma Yöntemi Olan Dropshipping Nedir?

25.05.2019
İnternetten Ürün Satarak Para Kazanma Yöntemi Olan Dropshipping Nedir?

Dropshipping Nedir?

Dropshipping dediğimiz, bir ürünün üreticisinden ya da tedarikçisinden müşteriye tedarik edildiği bir satış yöntemidir. Dropshipping yöntemi, genel olarak internet üzerinden e-ticaret siteleri aracılığı ile e-ticaret yöntemi ile yapılır. Bu sayede ürünü depolama gibi bir derdiniz olmayacağı için boşu boşuna koskoca depolar kiralamanıza gerek kalmaz ve sizi depolama maliyetinden kurtaran çok güzel bir yöntemdir. Dropshipping yöntemini gündelik hayatımızdan örnek vererek açıklamanın bu konuyu daha iyi kavramanıza yardımcı olacağını düşündüm ve bir örnek ürettim. Ayrıca bu vereceğim örneğin çok yaygın kullanılan hatta internette sanal olarak derslerini satın alıp öğrenebileceğiniz kadar rağbet gören bir yöntem olduğunu belirtmek isterim.

Dropshipping Nasıl Yapılır?

Örneğimiz şu şekilde; eBay gibi kullanıcılarının satmak istedikleri ürünlerini yükledikleri 2 tane e-ticaret sitesi düşünelim. Bu sitelerden ilkine A1 sitesi diyelim, diğerine ise A2 sitesi diyelim. Öncelikle bir piyasa araştırması yapıyoruz bu iki site ve bunların türevleride. A1 sitesinde olup A2 sitesinde olmayan ve rağbet görebilecek bir ürünü keşfediyoruz ya da A1 sitesinde A2 sitesinde aynısı olup fakat fiyatının çok daha ucuz olduğu bir ürünü keşfediyoruz. Burada önemli olan bir husus ise ürünün iyi seçilmesi ve fiyat politikası için uygun olması. Daha sonrasında bu A1 sitesindeki satıcı ile iletişime geçiyoruz ürünlerinin tedariki hakkında. Bu adımlar başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra A1 sitesindeki ürünü A2 sitesine yüklüyoruz ve artık A1 sitesindeki ürün sizin aracılığınızda A2 sitesinde satılmaya başlıyor. Size A2 sitesinden sipariş geldikçe siz ürünü A1 sitesinde bulunan tedarikçinizden çekip A2 sitesindeki müşterinize gönderiyorsunuz. Böylece dropshipping yapmış oluyorsunuz.

Dropshipping Faydaları Nelerdir?

Dropshipping yöntemi, size birçok fayda sağlar. Birçok profesyonel iş gibi depo ve envanter yönetimi, paketleme işlemi, nakliye işlemi, stok seviyelerini yönetme gibi gereklilikleriniz yoktur bu yüzden basit bir yöntem olarak nitelendirebiliriz. Ayrıca en önemlisi düşük maliyet ve dolaylı olarak düşük risktir. Yukarıda belirttiğim gibi depo ve envanter yönetimi, paketleme işlemi, nakliye işlemi, stok seviyelerini yönetme gibi gereklilikleriniz olmadığı için bu alanlarda maliyetten tasarruf edersiniz yani bu gereksinimlerden dolayı ekstra para harcamanıza gerek kalmaz. Para kazanmak için yaptığımız bir işte maliyetin oldukça düşük olması bizim avantajımıza bir durumdur ve dropshipping ile bu mümkün. Düşük maliyetli ve çok zor olmayan bu yöntemi denemenizde fayda var.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herkes için Bilgi / Copyright © 2019