Herkes için Bilgi

Dövme Nedir? Hazır Dövme Nasıl Yapılır?

16.03.2019
Dövme Nedir? Hazır Dövme Nasıl Yapılır?

Dövme Nedir? 

Dövmeler yüzyıllardan beri insanların vücutlarına süs amaçlı olarak yaptırdıkları çizimlerdir. 1950’li yılların başından itibaren teknolojinin de ilerlemesiyle çok farklı dövme teknikleri ortaya çıktı. Dövme konusundaki uzmanlaşan insanların sayılarının da artması dövme konusunda ortaya muazzam güzellikte işlerin çıkmasına sebep oldu.

Dövme yaptırmadan önce elbette çok iyi düşünüp nasıl bir dövme yaptıracağınıza iyi karar vermeniz gerekiyor. Yakın zamana kadar vücuda yapılan dövmenin bir daha silinmesi söz konusu olmuyordu. Bu yüzden insanlar bu konuda çok daha temkinli davranıyorlardı. Ancak günümüzde bu sorun da ortadan kalktığı için insanların vücutları bir yaz boz tahtasına da dönebiliyor.

Dövme yaptırmaya çekinenler, çok acı çekildiğini düşünenler içinse piyasaya Flash Tattoo adıyla giriş yapan geçici dövmeler moda oldu. Özellikle yazın bir iki aylarını tatil beldelerinde geçirecek olan bayanlar hazır dövmelere oldukça ilgi göstermekteler. Hazır dövmeler hem kişinin vücuduna bir zarar vermiyorlar hem de sıkılınca kolaylıkla çıkarılabiliyorlar.

Piyasada satılan hazır dövmelerin vücuda uygulanması oldukça basit. Dövmenin yapılacağı yer kirden arındıktan sonra hazır dövme 4-5 saniye suyun içerisinde bekletilip çıkarılır ve direkt olarak vücut üzerinde yapılması istenen yere yapıştırılır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise hazır dövmelerin eklem ya da oynak derinin üzerine yapılmaması gerektiğidir. Çünkü hazır dövmeler kurudukları zaman oynak bir deri ya da eklem üzerindelerse çatlayıp dökülebilir.

Bu yazıyı beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İçerik  Son Akşam Yemeği Tablosu Nedir? Nasıl Çizilmiştir? Sırları Nelerdir?
Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herkes için Bilgi / Copyright © 2019