Herkes için Bilgi

Güneş Gözlüğü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

17.03.2019
Güneş Gözlüğü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneş gözlüğü bir ihtiyaç kadar son zamanlarda herkes tarafından da kullanılan bir aksesuar. Hatta eski zamanlarda sadece güneşli havalarda kullanılan gözlük günümüzde kış aylarında da kullanılmakta. Güneş gözlüğü alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında oldukça önemli maddeler var. Bu maddeler üzerinde durmadan alacağınız bir gözlük ilerleyen zamanlarda hoşunuza gitmeyen bir gözlük haline dönüşebilir.

Gözlükten Anlayan İnsanlar

Güneş gözlüğü alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk olarak gözlükten anlayan bir kişi ile birlikte bu işin yapılması gerekiyor. Gözlük alırken bir karar vermek oldukça zor. Yanınızda götüreceğiniz kişi gözlüğün size yakışıp yakışmadığı konusunda bir fikir verecektir. Bununla birlikte aynı gün içinde çok fazla güneş gözlüğü denemek karar vermenizi de zorlaştırır. Bu yüzden 3-4 gözlükten fazlasını denemek zaman kaybının da başlamasına sebep olacaktır.

Numarasız Güneş Gözlükleri

Bazı gözlükler kullanılan cam yüzünden numaralı halde satılmaktalar. Çok yüksek numaralarda olmasalar dahi bir süre kullanıldıktan sonra mide bulantısına ve uzun vade de göz bozukluğuna yol açarlar. Bu bakımdan güneş gözlüğü satın alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında numaralı olmaması büyük önem taşıyor. Eğer imkânınız varsa satın almadan önce bir süre gözlüğü denemek bunu anlamanız için yeterli olabilir. Normal hayatta uzak ya da yakın gözlüğü kullanmayanlar bu durumu çok daha kolaylıkla anlayabilirler.

Güneş gözlüğü almaya karar verdiğinizde ilk belirlemeniz gereken nokta hangi marka bir gözlük alacağınız. Günümüzde bilinen tüm ünlü güneş gözlüğü markalarının birbirine çok benzeyen modelleri mevcut. Bu noktada da işin içine maddiyat girmekte. Güneş gözlüklerinin ülkemizde üretim maliyetinin 20-30 katına satıldığını herkes biliyor. Bu durum insanların işporta güneş gözlüğü olarak bilinen gözlüklere yönelmesine yol açtı. Hatta bu gözlükler arasında ünlü markaların pahalı modellerinin replikalarını da bulabilirsiniz. Ancak bu gözlüklerin sağlık açısından zararları hala tartışılırken bu tartışmaları ortaya atanların da yine ünlü güneş gözlüğü markaları olduğu düşünülüyor.

Fiyat Araştırması Yapın

Marka ve model belirledikten sonra internet üzerinden bu model ile ilgili olarak bir fiyat araştırması yapabilirsiniz. Gözlüğünüzü internet üzerinden satın almak bir hata olacaktır. Çünkü bilmeden alacağınız bir gözlüğün yüzünüzde nasıl duracağını da kestiremezsiniz. Bu yüzden internetten sadece fiyat araştırması yapıp gözlüğü almak için yine gözlükçüye gitmenizde fayda var. Ayrıca gözlükçüye giderken internette istediğiniz gözlüğü en ucuza satan satıcının da adını alarak yüksek fiyatlar verildiğinde bunu emsal olarak gösterebilirsiniz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herkes için Bilgi / Copyright © 2019