Herkes için Bilgi

KADES Uygulaması ile Kadın Cinayeti, Kadına Şiddet ve Çocuk İstismarı Son Bulacak

03.02.2021
KADES Uygulaması ile Kadın Cinayeti, Kadına Şiddet ve Çocuk İstismarı Son Bulacak

KADES; kadına destek uygulaması son dönemlerde en çok aranan ve araştırılan konular arasında yer alıyor. Kadın cinayeti kadına şiddet ve çocuk istismarı gibi kabul edilemeyen suçların önüne geçmek için İçişleri Bakanlığı tarafından çıkartılan KADES’i akıllı cep telefonlarınıza uygulama marketlerinden ücretsiz olarak yükleyerek acil durumlarda kullanabilirsiniz. İç işleri bakanı Süleyman Soylu,  bu uygulama ile kadına ve çocuklara yönelik tehdit eylemlerinin yok olabileceğinin altını çizerek bildirmiştir.

KADES Nasıl Kullanılır?

Teknolojinin hızla geliştiği çağımızda 7’den 70’e herkesin elinde birer akıllı telefon vardır. Kadına Acil Destek uygulamasını akıllı telefonlarınıza yükleyerek acil durumlarda polis ve kadın acil destek ihbar sistemi ile kısa sürede irtibata geçeceksiniz. Android ve İOS işletim sistemleri akıllı cihazlarınıza uygulamayı Google Play ve Apple Store uygulama mağazalarında indirip, T.C. kimlik numaranız ile uygulamaya giriş yapın. Hemen akabinden EGM servarlardan alacağınız aktivasyon kodu ile uygulamayı aktif hale getirin. Tamamen yerli ve milli bir uygulama olan kadına destek uygulamasını yaklaşık 24 bin 584 kişi indirmiş bulunuyor.

 Hangi Durumlarda KADES Kullanılmalıdır?

KADES uygulamasını aile içi kadına şiddet, tecavüz, taciz ve çocuk istismarı gibi kötü eylemlerde kullanabilirsiniz. Eşinden sevgilisinden ya da bir başka kişi tarafından şiddet görme veya tehdit edilme gibi durumlarda KADES’e giriş yapıp, Kadın Acil Destek İhbar sistemine kısa sürede ulaşıp, yardım çağrısında bulunabilirsiniz. olay yerine en yakın devriye ekipleri gelip, olaya müdahale edecektir

Bu yazıyı beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İçerik  Yüzyıllardır Sönmeyen Hıdırellez (Hıdrellez) Ateşi
Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herkes için Bilgi / Copyright © 2019