Herkes için Bilgi

Yaz Düğünlerinde dikkat etmeniz gereken 10 Madde

19.06.2018
Yaz Düğünlerinde dikkat etmeniz gereken 10 Madde

Yaz Düğünlerinde dikkat etmeniz gereken 10 Madde:

Herkesin hayali görkemli bir yaz düğününde “evet” demektir. Ancak yaz düğünleri çok büyülü de olsa sıcaklar ve başka faktörler bazı durumlarda dezavantajlar oluşturabilir. Bu etkileri en aza indirmek için nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Yaz Düğünleri oldukça eğlenceli görünse de bazen küçük ve can sıkıcı detaylarla çekilmez bir hal alabilir. Bu özel gün içerisinde dezavantajları avantajlar durumuna getirmek için sizin elinizde. Yaz düğünlerine dair ipuçlarıyla atlamamanız gereken 10 madde:

 1. Yazın doğanın yeşermesiyle birlikte sinekler ve küçük böcekler de meydana çıkmaya başlar. Özellikle kısa bir gelinlik modeli tercih ediyorsanız böcekler biraz can sıkıcı olabilir. Bu yüzden kesinlikle yanınıza sinek kovar ürünlerden alın ve hem bacaklarınıza hem de kollarınıza bolca uygulayın.
 2. Gelin adayı iseniz kesinlikle yanınıza bir babet alın. Hem daha rahat dans edebilmek hem de sıcakta rahatlıkla dolaşabilmek için hayat kurtarıcı bir önlem olabilir.
 3. Damat adayı iseniz kesinlikle yedek bir gömlek bulundurun. Misafirlerle öpüşüp bol bol dans ettikten sonra değiştirme ihtiyacı duyabilirsiniz.
 4. Düğünden 3 gün evvel yakın arkadaşlarından birini mekanın havalandırması ve yemeklerin kontrolü için görevlendirin. Böylece düğün güneşin tam tepede bulunduğu saatlerde ve açık havada gerçekleşecekse tenteler sayesinde gölgelik alanlar oluşturulabilir.
 5. Yaşlı davetlilerinizi mutlaka gölge bir masaya oturtun ve masalarına yelpaze koyun. Garsonlardan da bol bol su servisi yapmalarını rica edebilirsiniz.
 6. Yanınızda kesinlikle bir acil durum çantası olsun. Gerekli ilaçlardan yedek çoraba, iğne iplikten makyaj malzemesine ihtiyaç duyabileceğiniz her şey bu çantada bulunsun.
 7. Düğününüz yemekli olacaksa yaza uygun menüleri tercih edin. Alkollü içecekleri limitli tutup, su ve meşrubat servisine ağırlık verin.
 8. Damat adayları o gün mutlaka yüzleri için su bazlı bir ürün kullansınlar. Hem yeni traş olmuş bir cilt, hem sıcak hava, hatta bütün davetlilerle öpüşme ciltlerinde yanmaya neden olabilir. Bu durumda su bazlı bir ürün ciltlerini rahatlatacaktır.
 9. Gelin adayı iseniz ve düğün akşam üstüne uzayacaksa hafif bir şal alın. Böylece terledikten sonra çıkan akşamüstü serinliği üşütmenize neden olmaz.
 10. Kır düğünü yapıyorsanız ve gelinliğinizin altına topuklu bir ayakkabı tercih ettiyseniz daha rahat dolaşabilmek için topuk koruyucu ürünlerden kullanabilirsiniz.
İçerik  Outdoor Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu yazıyı beğendiniz mi?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herkes için Bilgi / Copyright © 2019