Herkes için Bilgi

Gökyüzü Feneri Nedir? Gökyüzü Feneri Nasıl Kullanılır?

18.04.2021
Gökyüzü Feneri Nedir? Gökyüzü Feneri Nasıl Kullanılır?

Gökyüzü Feneri Nedir?

Gökyüzü feneri, eskiden beri var olan, geçen yıllarda popüleriteliğini artırmış bir malzemedir. Gökyüzü feneri ya da dilek feneri, aslında genelde Kapadokya’da görülen hava balonlarının küçük halidir. Kullanmak oldukça basittir fakat her halükarda dikkatli olmak gerekir. Genelde düğün, nişan, kına, eğlence organizasyonlarında sıkça kullanılmaktadır.

 Gökyüzü Feneri Nasıl Kullanılmakta?

Gökyüzü fenerleri el ile hazır hale getirilir ve çok ince bir kağıt kullanılarak yapılmaktadır. Kağıdın alt bölümüne küçük, hafif bir mum koyulmaktadır. Bu mum yakılır ve gökyüzü fenerinin üzerinde bulunan kağıdı şişirir. Böylece içi sıcak hava ile dolumu sağlanan gökyüzü feneri yükselmeye başlar.

 Gökyüzü Feneri Uçuracaklara Bazı Tavsiyeler

Eşinize, sevgilinize, arkadaşınıza gecenin bir saati gökyüzünde sürpriz yapmak istiyorsanız tam size göre.

Toplu organizasyon sonlarında örneğin düğün nişan uğurlama gibi törenlerde toplu olarak gökyüzü fenerleri kullanılır ise, görsel bir şölen yaratılabilir. Ve yüzlerce gökyüzü fenerinin altında, loş bir ışıkta dans etmek, eğlenmek çok güzel olacaktır.

Ortamın el verdiği spor müsabakalarında, desteklediğiniz takımı motive etmek için, topluca kullanılabilir.

Gökyüzü Feneri Nasıl Kullanılır?

Satın aldığınız gökyüzü fenerini paketinden çıkarın ve biraz bekleterek içinin oksijen ile dolmasını sağlayın.

Satın aldığınız paket içerisinden çıkan mumu, gökyüzü fenerinin alt kısmında bulunan ine olan telin üzerine yerleştirin ve sabit bir şekilde, düşmeyeceğinden emin olduğunuz pozisyonda bırakın ve emin olun.

Eğer yanınızda yardım alabileceğiniz birisi var ise gökyüzü fenerinin üst kısmından tutup, fenerin hazır hale gelmesini beklerken tutması iyi olacaktır.

Bir, iki dakika fener ısındıktan sonra tuttuğunuz dileğiniz ile birlikte, gökyüzü feneri yükselmeye başlayacaktır.

Gökyüzü Feneri’nin Tarihi

Eski adı Çin feneri olan Gökyüzü Feneri 16. yüzyılda Asya ülkelerinde stratejik amaçlar ile kullanılmaya başlanmıştır. Gökyüzü Feneri’nin diğer bir ortaya çıktığı ülke ise Brezilya’dır. Onun ise 1500’lü yıllarda kaşifler tarafından keşfedildiği ön görülüyor. Ek olarak astronomi tutkunları bu tarz ürünleri pek sevmezler çünkü az da olsa gökyüzünü gözlemini engellediği öne sürülmüştür. Son olarak çok şık olan bu gökyüzü fenerlerinin kullanmayı unutmayın.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herkes için Bilgi / Copyright © 2019