Herkes için Bilgi

Bermuda Şeytan Üçgeni ve Sırları

16.03.2019
Bermuda Şeytan Üçgeni ve Sırları

Her ne kadar resmi olarak denizlerin en tehlikeli bölgeleri arasına girmiş olmasa da Bermuda Şeytan Üçgeni Bermuda, San Juan ve Miami arasında kalan bölge denizlerin en gizemli noktası olarak biliniyor.

Atlantik Okyanusu’ nda bir üçgen gibi duran bu bölgede 1000’ in üzerinde gemi, uçak ve insanın kaybolduğu bilinmektedir. Bu kayıplara bir açıklama ararken çaresiz kalan insanlık bu bölgeye şeytani özellikler atfetmiştir. Ancak bu konuda bilimin bazı mantıklı açıklamaları var.

Bermuda Şeytan Üçgeni, Gulf Stream akıntılarının etkisi altındadır. Bu akıntılar öyle güçlüdür ki yardım çağrısında bulunup konumunu bildiren bir gemiye beklediği yardım 10 dakika içinde gelse bile, akıntılar çaresiz gemiyi çoktan uzaklaştırmış olacaktır.

Bu bölge rotasından geçen gemi ve uçakların yanı sıra devasa kasırgalara da ev sahipliği yapmaktadır.  Pek de iyi bir ev sahibi olmayan Bermuda Şeytan Üçgeni’ndeki bu korkunç kasırgalar yüzünden uçak ve gemiler kolaylıkla okyanusun dibini boylayabilir.

Eski zamanlarda pusulaların hata payını da göz ardı edemeyiz. O dönemlerde yolculuk pusuladan da çok kaptanların tecrübeleri üzerine şekilleniyordu. Ayrıca bölgeyi kaplayan irili ufaklı birçok ada kaptanların yön tayini yapmasını da zorlaştırmış olabilir.

Gelelim en kabul gören düşünceye. Bermuda Şeytan Üçgeni’nin bulunduğu okyanus tabanında birçok yeraltı gazı salınır. Bunlardan biri metan gazıdır. Bu gazın etkisiyle havanın ve suyun yoğunluğu değişir. Metan gazının üzerinde bulunan nesneler ana karaya doğru sürüklenerek okyanusun dibine oturur.

Bu yazıyı beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İçerik  Psikopati Nedir? Nelerden Kaynaklanır?
Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herkes için Bilgi / Copyright © 2019