Herkes için Bilgi

Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır?

02.03.2019
Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır?

Astral seyahat, parapsikoloji’nin en merak edilen konularından bir tanesidir. Astral seyahat oldukça merak uyandıran konulardan bir tanesi olduğu için hakkındaki çalışmalar hala sürmektedir. Astral seyahatin tanımı parapsikolojiye göre “beden dışı deneyim” ya da “beden dışı seyahat” olarak tanımlanmaktadır. Yalnız şunu da eklemekte fayda var; madde temelli bilim için astral seyahat asla mümkün görülmemektedir. Çünkü madde bilime göre, değerlendirme ölçütleri maddeseldir. Astral seyahatin gerçekliğini sorgulamak için sadece madde değil maddenin ötesini görebilmek gereklidir. İnsan bedeni madde ve madde ötesi olmak üzere iki kısımdan meydana gelir. Astral seyahat, başarılı bir şekilde gerçekleştirilirse kişi madde bedeninin dışına çıkmayı başarmış olur. Fakat bu durum sanıldığı kadar kolay bir şekilde gerçekleşmemektedir.

Astral Seyahat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Astral seyahat deneyiminizin başarılı olmasını istiyorsanız öncesinde dikkat etmeniz gereken bazı ince noktalar bulunmaktadır. Bu ince ayrıntılara dikkat ederek daha bilinçli bir deneyim yaşamanız mümkündür.

 1) Meditasyon ve nefes egzersizleri yapın.

Zihnimiz günlük hayat karmaşasında çok yorulur. Zihniniz bu kadar yorgunken madde ötesine bakabilmeniz çok zordur. Eğer astral seyahat yapmakta kararlıysanız öncelikle zihninizi boşaltmalı, kendi içinize dönmelisiniz. Nefes egzersizleri ve meditasyon ile astral seyahat deneyiminize kendinizi hazırlayabilirsiniz.

 2)  Astral seyahat deneyimi öncesi oruç tutun veya yediğiniz gıdaları azaltın.

Açlık ruh ile irtibatı kolaylaştırmaktadır. Ne kadar aç olmanız gerektiği ise midenizin yüzde 25’lik kısmı dolu olacak şekilde düşünerek, kendinizi ona göre ayarlayabilirsiniz. Aynı şekilde astral seyahat öncesi; hayvansal gıdalar, katkılı işlenmiş yiyeceklerden uzak durmalısınız.

3) Gerekli ortamı hazırladığınızdan emin olun.

Astral seyahat için rahatsız edilmeyeceğiniz, ses ve gürültüden uzak karanlık veya loş bir ortam seçmeniz gereklidir. İçinde rahat hissettiğiniz sizi sıkmayan, germeyen kıyafetler giymeniz sizin için daha rahat olacaktır. Astral seyahat öncesi tüm bedensel ihtiyaçlarınızı karşıladığınızdan emin olun.

İçerik  Pasaport nedir? Pasaport çeşitleri nelerdir?

4) Gerekli araştırmaları yaptığınızdan ve yapmak istediğinizden emin olun.

Birçok insan sadece denemek istediği veya merak ettiği için bu deneyimi yaşamak istemektedir. Her ne kadar merak uyandırıcı bir deneyim olsa da, sonrasında yaşayabileceklerinize kendinizi hazırlamanız gereklidir. Astral seyahat sonrasında;

  • Korku, panik
  • Aşırı heyecandan dolayı kalp problemleri
  • Sosyal yaşama uyum sağlamada güçlük
  • Gerçeklik algısında değişiklikler
  • Diğer varlıklarla irtibat sonrası oluşabilecek sorunlar

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral seyahate çıkışın birden çok tekniği bulunmaktadır. Her teknik herkeste işe yaramayabilir. Bu sebeple deneme yanılma yöntemi ile sizin için en uygun tekniği bulabilirsiniz. Astral seyahat tek denemede gerçekleştirilebilen bir seyahat değildir. Sabırlı olmanız ve her gün bu teknikleri denemeniz gereklidir.

1) Sırtüstü uzanın, mümkünse yastık kullanmayın bedeninizi dümdüz bir pozisyona getirin. Enerji akışı için ayaklarınızı birbirine kenetlemeyin, ayaklarınızın arası biraz açık olsun. Bedeninizi serbest bırakın. Kendinizi suyun üzerindeymiş gibi düşünebilirsiniz.

2) Burnunuzdan derin nefes alın, nefes alırken sadece nefesinize odaklanın. 3 saniye nefesinizi tuttuktan sonra nefesinizi ağzınızdan verin. (5-10 defa bunu tekrarlayın)

3) En son nefesi çektiğinizde tutun ve tüm bedeninizi sıkın. Bütün vücudunuzun gerildiğinden tüm kaslarınızın kasıldığından emin olun. Nefes alırken vücudunuzu sıkın, nefesinizi verirken vücudunuzu gevşetin. Bu çalışma ile bedeniniz deşarj olacak, transa girmeniz daha kolay olacaktır. Bu çalışmayı kendinizi dingin hissedene kadar yapabilirsiniz.(5-10 defa)

4) Son aşamadan sonra bedeninizi tamamen gevşetin. Vücudunuzun kasılması ve gevşemesi sonucu uykunuz gelebilir. Bu çok normal ve sık rastlanan bir durumdur, uyumamaya çalışın. Zihninizi aktif tutun.

5) Bu aşamada yapacaklarınız tamamen sizin hayal gücünüze bağlıdır. Yeterince derinleştiğinizi anladığınızda bedeninizin aşağıya doğru yavaş yavaş çekildiğini imajine edin. Issız bir denizin ortasında sırt üstü yatıyorsunuz. Bedeninizin yavaş yavaş suyun içine çekildiğini düşünebilirsiniz. Ya da vücudunuza bağlı olan ince iplerin sizi birer birer terk ettiğini düşünebilirsiniz. Bu kısım kişiye özel olup hayal gücünüzü kullanabildiğiniz kadar zenginleşebilir.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herkes için Bilgi / Copyright © 2019