Herkes için Bilgi

Argan Yağının Faydaları Nelerdir?

09.05.2020
Argan Yağının Faydaları Nelerdir?

Yüzyıllar boyunca, Berber kadınlar cildini restore ettiler, saçlarını güçlendirdiler ve güneşten ve rüzgardan korudular, argan yağı yavaş yavaş Batı kozmetikleri arasında bir yer haline geliyor.

Son derece zengin omega-6 esansiyel yağ asitleri, E vitamini ve polifenoller, argan yağı, oldukça nemlendirici, antioksidan ve yenileyici özelliklerle doludur. Fas ve Avrupa’daki çalışmalar, cildin kuruluğuna ve fizyolojik yaşlanmasına karşı (kırışıklıklara karşı), hidrolipidik filmi restore ederek ve hücrelere besin tedarikini artırdığını doğrulamıştır.

Geleneksel Fas Farmakopesinde, vücut bakımı, yaş ve iklimin zararlı etkilerine direnmek ve akne, egzama ve çatlamış cilt gibi cilt tahrişlerini tedavi etmek için argan yağı kullanılır. hamile kadın, yanıklar, güneş yanığı, sedef hastalığı ve suçiçeği. Sporcular ayrıca kas ağrısını hafifletmek için kullanırlar.

Argan yağında bulunan skhottenol ayrıca anti-kanserojen özelliklere sahiptir. Diyet formunda, bu kolesterol ve hipertansiyonu azaltacaktır.

Yumuşak ve nemli ciltler için

Argan bitkisel yağı, hem yüzdeki hafif masajlarda hem de vücudun özellikle kuru bölgelerinde lokal uygulamada kullanılır. Cildi nemlendirir, canlandırır, yumuşatır ve kurumasını önler. Etkisi, soğuk kışların, rüzgarın veya tuzun neden olduğu çatlakları ve çatlakları giderir ve kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olur. Argan yağı sivilce cildini temizler ve parlak ve ışıltılı bırakır. Elastik gücü, cildin elastikiyetini kaybetmesi durumunda harikalar yaratır.

Hassas bir kabukla hazırlanan cilde yüze ve boyuna argan yağı uygulayın; içeriye nüfuz etmek için hafifçe dairesel hareketlerle masaj yapın; 15 dakika bekletin, sonra fazla yağı portakal suyuna veya bir gülle batırılmış bir pamuklu çubukla çıkarın. Tedavi cildi nemlendirir ve yumuşatır.

Masaj için

Argan yağı eklem ağrısını hafifletir ve vücut masajı için çok popülerdir. Diğer tüm masaj yağları gibi kullanılır ve aromatize edilebilir. Seçtiğiniz uçucu yağdan birkaç damla ekleyin. Diğer özellikler aynı anda eklenir.

Saçı güçlendirir

Argan yağı saç derisini güçlendirir, saça parlaklık verir, doğal yumuşaklığı ve ipekliği geri kazandırır . Ayrıca kepek veya saç dökülmesi ile mücadele etmek için kullanmanız önerilir .

İçerik  Kuş Otu Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

Zayıflamış saçların enerjisini geri kazanmak için kökten uca argan yağı uygulayın; ürünü dağıtmak için saçlarınızı hafifçe fırçalayın; saçınızı ılık bir havluya sarın ve yaklaşık 20 dakika bekletin; düzenli şampuanınızla yıkayın ve durulayın. Dinlenme süresi, bir havluda tutulan saçları çamaşır kurutma makinesi ile ısıtarak azaltılabilir.

Saçınızı güneş banyosu veya deniz ve klorun nem emici etkilerinden korumak için, şekillendirmeden önce taraka bir fırça dokunuşu veya az miktarda argan yağı uygulayarak saç şekillendirici yağ kullanın.

Kırılgan tırnakları güçlendirir

Cilt gibi, tırnaklar da hasar görür, kuru ve soğuk, su, deterjanlar vb. Tarafından kırılır. Argan yağı onları besler ve güçlendirir.

Soyulmuş ve açılmamış tırnakları eşit miktarda limon suyu ve argan yağı karışımında haftada bir kez yaklaşık 20 dakika yıkayın, ardından ellerinizi hafif sabunla yıkayın. Çiviler kırılgansa, işlemi her gün tekrarlayın. İlaç tekrar kullanılabilir; Temiz, kuru bir şişeye dökün ve bir hafta bekleyin. Derin bir zenginleştirme tedavisi için, karışımı bein mari’de ısıtın.

Tırnakları ağartmak için birkaç damla limon suyu ve portakal renkli suya batırılmış bir parça pamuk geçiriyoruz.

Bu yazıyı beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herkes için Bilgi / Copyright © 2019