Herkes için Bilgi

Zamanın Çok İnce Dilimleri

01.01.2019
Zamanın Çok İnce Dilimleri

Zamanın Çok İnce Dilimleri

İyimser bir hesapla diyelim ki 80 sene yaşadınız.Her gün çalışarak, yemek ve uyumakla geride bıraktığımız saatler tek tek hesaplanırsa meydana korkunç bir tablo meydana çıkıyor.

80 yılınız ede ede 29.200 gün ediyor…
Günde 7 saat uyusanız, 80 senede 204.400 saat, başka bir deyişle 23 sene 4 ay uyumuş oluyorsunuz. “Amma çokmuş!” diye düşüneceksiniz. Evet, bence de ama uyumadan olmuyor. İnsan ömrünün devasa bir kısmını uykuda geçiriyor.

Geri kalan 56 sene 8 ayınızın 1 senesi tuvalette, 7 senesi yolda, 2 senesi banyoda, 6 senesi yemek sofrasında, 23 senesi mesai başında, hiç sınıfta kalmazsanız 3 senesi okullarda, 2 senesi evde ders çalışmakla, 6 senesi kuyrukta veya orada burada beklentilerle ve alışverişle geçip gidiyor; elde kalıyor 6 sene 8 ayınız…

Erkekler askerlik ve sakal tıraşına 3 sene ayırırken, kadınlar da bu 3 seneyi makyaj yaparak ve kuaförde geçirip vaziyeti dengeliyorlar. Kadın veya erkek olsun, ömür boyu tırnak kesmek 1 ayımızı alıyor.Her insanın zorunda olduğu para saymak konusu da ister istemez 4 ay gibi bir zaman dilimini çalıyor…

Gelelim size kalan 3 sene 3 ayınıza…
Evliyseniz bunun 1 senesi karı koca kavgasıyla geçer: 40 senelik bir evlilik ve gün içerisinde ortalama yarım saat ağız dalaşı gibi iyimser bir hesapla tabi! Bazı evlilikler vardır ki onların kavgaları bu geri kalan 3 sene 3 aya da sığmaz. Biz burada mülayim bir evli çifti örnek alıyoruz. Bekârsanız, karı koca kavgasına ayıracağınız 1 yılınız telefonda telef olacak demektir.

Kalakalıyor sadece 10 ayınız. Günde 15 dakika Tv izlemeniz ki izliyorsunuz gitti işte 10 ayınız; hayat tamam oldu. Saatlerce Tv izleyenler o zamanı muhakkak ya seksten veya dersten çalıyorlar. Çünkü başka türlü olmaz, hesap ortada…

Ayrıca bu hesaba; uzun yolculuk yapmanız, hasta olup yatmanız, erkeklerin sünnet, kadınların lohusalık dönemleri, bazı cenazelere katılmanız, karakolluk olmanız, mahkemeleriniz, noter işleriniz, banka ziyaretleriniz, dişçi, doktor tantanaları gibi kayıp zamanlar katılmadı.

İçerik  Filtre Kahve Nedir? French Press İle En İyi Kahve Nasıl Demlenir?

Hesaba katılmayan en önemli şey, kitap okumak, tiyatro, sinema, bale, opera seyretmek, bir yerlere tatile gitmek, yan gelip yatmak… Bütün bunlara ayıracak dakikanız olmadığı somut ve aritmetik olarak çözümleniyor.

Üstelik herkes 80 sene yaşamıyor. Kötümser bir hesapla sizin çişe gitmeye bile vaktiniz yok 😊😊😊

Bu yazıyı beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Herkes için Bilgi / Copyright © 2019